Edukacja językowa

GIMNAZJUM 144 im. „Szarych Szeregów” ul. Turmoncka 2

Klasa językowa

„Jedyna broń, która wyostrza się w miarę używania, to język”

W czasach globalizacji i unifikacji wielu rzeczy, znajomość języka obcego jest pomostem do poznania innych kultur i komunikacji z nimi. Zainteresowanie uczniów innymi krajami, podróżami, czy też chęcią wyjazdu w przyszłości budzi w nich chęć nauki narzędzia, które to wszystko umożliwi – tym narzędziem jest język angielski. Aby sprostać wymaganiom i zainteresowaniom uczniów, szczególna uwaga przykładana jest do nauki tego przedmiotu w klasie językowej. Uczniowie na podobnym poziomie zaawansowania rozwijają tu swoje umiejętności lingwistycznie w tempie ponadprogramowym. Naszym celem jest ugruntowanie u uczniów zainteresowania rozwojem ich umiejętności językowych, co bezsprzecznie zaowocuje w ich przyszłości.

• Program klasy:
    •zajęcia z zakresu historii krajów anglojęzycznych;
    •ćwiczenia prawidłowej wymowy słów angielskich;
    •ćwiczenia z zakresu wymowy samogłosek;
    •ćwiczenia z zakresu wymowy spółgłosek;
    •zabawy służące rozwijaniu wyobraźni, tzw. burze mózgów, podział na role;
    •rozwijanie umiejętności prowadzenia dialogów;
    •rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
    •rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem;
    •rozwijanie umiejętności pisania;
    •gry i zabawy służące rozwijaniu słownictwa;
    •zapoznanie z fonetyką języka angielskiego;
    •utrwalenie wiadomości związanych z podstawowymi pojęciami i terminami z zakresu gramatyki języka angielskiego jak i języka polskiego;
    •przygotowanie do końcowego egzaminu z języka angielskiego;
    •przygotowania do konkursów językowych na szczeblu dzielnicowym, wojewódzkim i krajowym;
    •zajęcia w klasie językowej to trzy godziny tygodniowo;

Zajęcia poprowadzą:

•wykwalifikowana kadra nauczycieli języka angielskiego.
    Zajęcia prowadzone są w oparciu o program nauczania oraz podręczniki wydawnictwa MacMillan.

Narzędzia edukacyjne
    Gimnazjum nr 144 dysponuje sprzętem multimedialnym takim jak: telewizor, odtwarzacze DVD, magnetofony, projektory, tablice interaktywne, rzutniki.

Osiągnięcia uczniów klasy językowej Gimnazjum 144:

• •coroczny udział w konkursie „Fox” - Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego
    pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
    •udział i organizacja konkursów wewnątrzszkolnych;

Osiągnięcia naszych gimnazjalistów przekładają się na dodatkowe punkty wpisane na świadectwie ukończenia szkoły, co pozwala im na dostanie się do wymarzonych liceów i dalszą edukację zgodną z ich zainteresowaniami.