Get Adobe Flash player
-->

Paweł Kaliszewski jest uczniem naszej szkoły (klasa 2F o profilu lekkoatletycznym). Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat, a na pierwsze zajęcia zaprowadził go dziadek. Pierwsze szlify tenisowe zdobywał pod okiem trenera Pawła Grely, który uwierzył w Pawła talent i predyspozycje, jakie trzeba posiadać, aby uprawiać trudną dyscyplinę sportową, jaką jest tenis ziemny. Paweł obecnie jest zawodnikiem Klubu Tenisowego Legia Warszawa, a trenerem prowadzącym jest Dagmara Bednarczyk. Paweł zakończył rok 2015 na 5 miejscu w rankingu Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Młodzicy. W styczniu 2016 roku Paweł został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Tenisowego. Poniżej przedstawiamy osiągnięcia Pawła w latach 2011 – 2016.

Pawel 01Pawel 02

 

19-22.08.2011 – VIII Mistrzostwa Polski Krasnali do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim –

III miejsce gra podwójna;

12-15.05.2012 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 do lat 12 kategoria Skrzaty,
GKS Górnik Łęczna – III miejsce gra podwójna;

19-22.05.2012 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 do lat 12 kategoria Skrzaty,
KS Górnik Bytom – III miejsce gra podwójna;

23-26.06.2012 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
KS Budowlani Olsztyn – III miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

11-14.11.2012 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 do lat 12 kategoria Skrzaty, KS Mostostal Zabrze – II miejsce gra podwójna;

03-07.05.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
POZ BRUK Sobota – III miejsce gra pojedyncza, III miejsce gra podwójna;

11-14.05.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
KS Tenis Park Kołobrzeg – III miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

18-21.05.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
KS Górnik Bytom – II miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

01-04.06.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 12 kategoria Skrzaty, KS Tęcza Społem Kielce – III miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

15-19.06.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 12 kategoria Skrzaty, MMKT Łęczyca – III miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

21-25.06.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 12 kategoria Skrzaty, GKS Górnik Łęczna – III miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

01-07.07.2013 – Mistrzostwa Polski do lat 12 kategoria Skrzaty, Euro Holding WTS DeSki Warszawa – III miejsce gra podwójna;

07-10.07.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
UKS Zielona Góra – I miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

11-15.07.2013 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 12 kategoria Skrzaty,
TK Toruń – I miejsce gra pojedyncza, I miejsce gra podwójna;

06-08.09.2013 – SUPERMASTERS DO LAT 12 organizowany przez PZT, SKT Sopot (jest to turniej nadziei tenisowych organizowany przez Polski Związek Tenisowy, gdzie zaprasza się 8 zawodników i 8 zawodniczek najwyżej sklasyfikowanych w rankingu PZT) –
III miejsce;

20-22.09.2013 – Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 12 kategoria Skrzaty, KT Legia Warszawa – III miejsce;

10-14.01.2014 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 do lat 14 kategoria Młodzicy, MKT Stalowa Wola – I miejsce gra podwójna;

17-21.01.2014 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 do lat 14 kategoria Młodzicy, MKS Szczawno Zdrój – II miejsce gra podwójna;

10-14.01.2014 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 do lat 14 kategoria Młodzicy, Sinet Klub Legnica – II miejsce gra podwójna;

03-5.05.2014 – Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 14 kategoria Młodzicy,
UKS Okęcie Sport Warszawa – III miejsce gra pojedyncza;

06-10.05.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
MKT Stalowa Wola – II miejsce gra pojedyncza;

23-27.05.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
KT Jelenia Góra – II miejsce gra pojedyncza, I miejsce gra podwójna;

06-10.06.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
Krakowski Kolejowy KS Kraków – III miejsce gra pojedyncza, III miejsce gra podwójna;

20-24.06.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
TKS Slavia Ruda Śląska – III miejsce gra pojedyncza, III miejsce gra podwójna;

27.06-01.07.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
Klub Tenisowy GAT Gdańsk – I miejsce gra pojedyncza;

03-07.07.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
RKT Return Radom – III miejsce gra pojedyncza, III miejsce gra podwójna;

22-28.08.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
BKS Advantage Bielsko Biała – III miejsce gra pojedyncza, I miejsce gra podwójna;

05-07.09.2014 – SUPERMASTERS DO LAT 13 organizowany przez PZT, Klub Tenisowych Asów Wrocław (jest to turniej nadziei tenisowych organizowany przez Polski Związek Tenisowy, gdzie zaprasza się 8 zawodników i 8 zawodniczek najwyżej sklasyfikowanych
w rankingu PZT) – II miejsce;

12-14.09.2014 – Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 14 kategoria Młodzicy, KT Legia Warszawa – I miejsce;

27-31.12.2014 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
Klub Tenisowych Asów Wrocław – I miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

02-06.01.2015 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
Klub Tenisowy GAT Gdańsk – I miejsce gra podwójna;

18-23.01.2015 – Halowe Mistrzostwa Polski do lat 14 kategoria Młodzicy, WTS DeSki Warszawa – III Miejsce gra podwójna;

30.01-03.02.2015 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy; GKS Górnik Łęczna – I miejsce gra pojedyncza;

06-10.02.2015 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 14 kategoria Młodzicy,
UKS Family Tennis Camp Ścięgny – I miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra podwójna;

29.04-03.05.2015 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 14 kategoria Młodzicy, ChTT Chorzów – I miejsce gra pojedyncza, III miejsce gra podwójna;

15-19.05.2015 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 14 kategoria Młodzicy, MMKT Łęczyca – I miejsce gra podwójna;

13-15.06.2015 – Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 16 kategoria Kadeci;
WTS Orzeł Warszawa – III miejsce gra pojedyncza;

20-23.06.2015 – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria do lat 14 kategoria Młodzicy, ZTT KT Return Zamość – I miejsce gra pojedyncza, I miejsce gra podwójna;
27.06-05.07.2015 – Asker Open TEU14, Norwegia – II miejsce gra podwójna;
18-23.08.2015 – Mistrzostwa Polski do lat 14 kategoria Młodzicy, POZ BRUK Sobota –
I miejsce gra podwójna;
11-13.09.2015 – Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 14 kategoria Młodzicy, AZS Poznań – III miejsce;
24.10-01.11.2015 – Nicosia Field Club TEU14, Cypr – III miejsce gra pojedyncza,
III miejsce gra podwójna;
11-13.12.2015 – Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 14 kategoria Młodzicy, KT Górnik Bytom – II miejsce;
04-08.03.2016 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16 kategoria Kadeci, POZ BRUK Sobota – I miejsce gra podwójna;
11-15.03.2016 – Halowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16 kategoria Kadeci, MKT Stalowa Wola – III miejsce gra pojedyncza, I miejsce gra podwójna

tekst: Magda Czenska