Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej  szkoły Marta Podniesińska z klasy 3g znalazła się w gronie wyróżnionych w Ogólnopolskim  Konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W konkursie brało udział 8 uczniów z klas gimnazjalnych. Test składał się z zestawu 30 pytań, uczniowie musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą biologiczną i medyczną wykraczającą poza program nauczania.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębianie znajomości budowy i funkcjonowania  własnego organizmu, zwiększanie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia  ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

Konkurs odbył się 17 listopada 2017 roku, zorganizowany  i przeprowadzony został  przez panią Wiolettę Bodecką.

zdrowiezdrowie2

W grudniu 2017 r. dobiegł końca III Konkurs Historyczny "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości" pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a którego organizatorem był Komitet Pamięci Rotmistrza Pileckiego.
27.12.2017 roku Komisja Konkursowa oceniła prace nadesłane z różnych zakątków naszego kraju a także od polskich uczniów pogłębiających wiedzę poza granicami kraju. Prace zostały nadesłane również z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Egiptu, Austrii, Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Kanady.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

W kategorii poezja
wyróżnienie
Maja Kos

W kategorii film
wyróżnienie
Hana Jabbari

Uroczysta gala odbyła się 12 stycznia 2018 roku w Narodowym Banku Polskim w Warszawie w Sali im. Władysława Grabskiego.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie i emocje. Pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego i pan Bogdan Grzenkowicz, Przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego gratulowali wszystkim laureatom pomysłów i wiedzy o tym okresie historii Polski.

tekst i zdjęcia: Anna Leoniak

315304313305309

Z przyjemnością informujemy, że 11 stycznia b.r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie literackim Złote Pióro 2017 organizowanym przez XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli, w którym uczennica naszej szkoły - Patrycja Obiegała z klasy IIE zajęła II miejsce.
Podczas spotkania na patio wysłuchaliśmy również prelekcji Marka Ostrowskiego:
"Warszawa dawniej i dziś".
Opiekun Anna Leoniak
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst i zdjęcia: Anna Leoniak

296297

20.11.2017 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Z.Herberta, w której uczestniczyli pani dyrektor Bożena Gromadzka, pani dyrektor Grażyna Jaroszuk, laureaci konkursu z nauczycielami oraz zaproszeni goście: pan Andrzej Seweryn, pani wizytator Ewa Kosińska i pani inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga-Południe Wioletta Pobocha.
Uczennice naszej szkoły tryumfowały w kategorii fotograficznej, inspirowanej wybranymi utworami Z.Herberta
I miejsce - Maja Gąsiorowska klasa IID
II miejsce - Patrycja Obiegała klasa IIE
III miejsce - Aleksandra Wnęk klasa IIID

Opiekun - Anna Leoniak

Relacja i zdjęcia z konkursu dostępne są na stronie organizatora.

ulotka styczen2018 1

Nasza uczennica – Hanah Jabbari z klasy IIE zajęła II miejsce w kategorii multimedialnej.
Serdecznie gratulujemy!