Get Adobe Flash player
-->

2 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyło się uroczyste rozdanie nagród VI edycji Warszawskiego Konkursu Historycznego „ Polacy na frontach II wojny światowej”.

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w kategoriach:

  • Kategoria literacka
  1. Adrian Pióro klasa IIB - I miejsce ( wiersz)
  2. Julia Bujkowska klasa IIB – II miejsce ( wspomnienie wojenne)
  • Kategoria plastyczna
  1. Angelika Janasz klasa IE – I miejsce
  2. Ida Wiśniewska klasa IIID - II miejsce

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu uczniów przygotowali: Pani Joanna Falkowska, Pani Anna Leoniak i Pan Maciej Dobaczewski

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w zawodach „Na Ratunek".
Cała drużyna wykazała się wzorowym zachowaniem, świetną współpracą w grupie, a także godnie reprezentowali naszą szkołę na ww. zawodach! Podczas zawodów uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, tematyki Edukacji dla Bezpieczeństwa, oraz sprawnością fizyczną!
Uczniowie biorący udział w zawodach:
•    Ida Wiśniewska 3d
•    Wiktoria Głowacka 3b
•    Michalina Gulatowska 2a
•    Paulina Dudek 2a
•    Maja Bogusz 2b
•    Paweł Śliwa 3c
•    Kuba Kiska 2a
•    Sebastian Jastrzębski 2e
•    Giuseppe Madeddu 1c
•    Łukasz Bożek 1f

 

Drużyna w składzie:

  1. Kamila Skomorucha
  2. Julia Grzesik
  3. Marika Rączka
  4. Sandra Błaszczyk
  5. Jakub Żurek

zajęła II miejsce w rywalizacji gimnazjalistów na ergometrach wioślarskich w wioślardkim "Tytania Warszawy"
15 maja 2015.

Dnia 27 kwietnia 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w dzielnicowym konkursie :
„Omnibusy Targówka – odkrywamy naszą dzielnicę”.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat Targówka, przybliżenie historii dzielnicy, miejsc i postaci z nią związanych, odkrywanie w różnorodny sposób uroków naszej dzielnicy.
W kategorii fotograficznej II miejsce zdobyła Oliwia Sabak z kl. 1 a.
W kategorii wiedzy o Targówku II miejsce zdobył zespół z klasy 2 b w składzie: Julia Bujkowska, Julia Żurawska, Stanisław Domański.
Do konkursu uczniów przygotowała pani Joanna Falkowska - nauczycielka wos i historii.
Drużynie kibicowali uczniowie kl. 1 b z wychowawcą panią Anną Leoniak.
Gratulujemy!
tekst: Joanna Falkowska

20150427 00001 00120150427 00001 002

WYNIKI WARSZAWSKIEGO KONKURSU
HISTORYCZNO- LITERACKIEGO ( VIII edycja)
„ Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy:
wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć”


Zapraszamy uczniów i opiekunów na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 26 marca 2015 r.
o godz. 12.20
w Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie przy ul. Turmonckiej 2.

Kategorie konkursowe:

1.kategoria – RECYTATORSKA
Szkoły Podstawowe:
I m   Dominika Sierhej    SP. 84
II m  Wojciech Nowicki    SP. 84
wyr.  Zuzanna Domżała   SP. 84

Gimnazja:
I m    Andrzej Jagiełłowicz  G. 40
II m   Róża Rumińska     G. 40
II m   Ida Wiśniewska     G. 144
III m   Krystian Kostrzanowski   G. 144
wyr.   Adrian Krupiński   G.141

2.kategoria – LITERACKA  
Szkoły Podstawowe:
I m     Patryk Struziak  SP. 28
II m    Katarzyna Karwowska  SP. 279
III m   Aleksandra Głuszkiewicz   SP. 84
wyr.    Karolina Kolasa   SP. 298
wyr.   Aniela Kirszling   SP. 275

Gimnazja:
I m    Weronika Ostrzyniewska  G. 144
II m   Maciej Piasecki   G. 144
III m  Weronika Pawlak   G. 40
wyr.   Sylwia Piórek  G. 144

3. kategoria – PLASTYCZNA
Szkoły Podstawowe:
I m   Weronika Siedlecka  SP. 28
II m   Gabriela Figiel  SP. 84
III  m  Amelia Gruza  SP. 298

 Gimnazja:
I  m   Sabina Stępniak  G. 144
II  m  Julia Bujkowska G.144
III m  Fryderyka Zalewska G.144
wyr. Piotr Kociołek  G.145

4. kategoria – FOTOGRAFICZNA
Szkoły Podstawowe:
III m  Magdalena Kurek  SP. 279
wyr.  Wiktoria Wolańczyk  SP. 28

 Gimnazja:
I m   Zuzanna Wyszomierska  G.144
II m Adrian Strzelczyk  G. 144

5.kategoria – DOKUMENTALNA
Szkoły Podstawowe:
II m    Szymon Mielnik  SP. 28
III  m  Karolina Łabuszewska SP. 289

 Gimnazja:
III m  Dorian Wójcik  G. 144