Get Adobe Flash player
-->

W środę 19 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły udali się do Biblioteki nr 40 przy ul. Suwalskiej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z pisarką. Gościem była p. Małgorzata Karolina Piekarska, autorka popularnych powieści dla młodzieży. Pisarka wspominała szkolne czasy, pokazywała pamiątki  i przybliżała szczegóły z życia rodzinnego, które wykorzystuje w swojej pracy.  Poza literaturą zajmuje się dziennikarstwem, współpracuje z TVP 3. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem przygotowanego przez pisarkę quizu, dotyczącego znajomości treści powieści „Klasa pani Czajki”. Spotkanie było bardzo udane. Czekamy na następne…

tekst i zdjęcia: Iza Kaczyńska

Dnia 7 listopada 2008r kl. 1b,2a,2g,3c wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Wyjechaliśmy spod szkoły o godz.7.40,a na miejsce dotarliśmy o 11.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był wąwóz lessowy. Nauczycielka geografii pani Grażyna Sawicka przypominała nam wiadomości zdobyte wcześniej w szkole o tych wąwozach , nazywanych przez nas potocznie „dziurami w ziemi „.
Drugim punktem w programie był już dłuższy marsz ,którego celem był punkt widokowy. Autokar wysadził nas w szczerym polu , lecz za przewodnictwem naszych nauczycieli dotarliśmy na miejsce. Na wspomniane urwisko , z którego rozpościerał się przepiękny widok na Kazimierz , Wisłę oraz zamek w Janowcu. Jedni podziwiali widoki ,drudzy robili setki zdjęć na pamiątkę ,a inni np. rzucali kamieniami na odległość :) Wracaliśmy z owego miejsca drogą nieco odmienną ,okrężną lecz dzięki której przeszliśmy przez kolejny piękny wąwóz , nad którym znajdował się mały biały mostek , który malowniczo komponował się z opadłymi , jesiennymi liśćmi. Szliśmy tak aż do samego Kazimierza , gdzie mieliśmy czas wolny, byśmy odpoczęli , zjedli , skorzystali z toalety tudzież zwiedzili słynnego Kazimierskiego koguta:) Około godziny 16 spotkaliśmy się wszyscy przy studzience na rynku miasteczka skąd udaliśmy się do autokaru. Podróż powrotna minęła nam naprawdę błogo. Pod szkołą byliśmy już o godzinie 19. Byliśmy bardzo zmęczeni ,lecz niesamowicie szczęśliwi z udanej wycieczki i mamy nadzieję , że będzie takich więcej.

 

zdjęcia w galerii =>