Get Adobe Flash player
-->

13 maja 2012 r., w niedzielę, w Urzędzie Dzielnicy Targówek o godz. 18.00 odbył się koncert pieśni patriotycznych. Stanowił on uwieńczenie młodzieżowego Rajdu Szlakiem Hymnu.

W koncercie tym brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i licealnych z naszej dzielnicy, a złożyły się na niego utwory takie jak: ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, ,,Marsz I Brygady’’, ,,Czerwone maki na Monte Cassino’’, ,,Płonie ognisko” i inne. Nasze gimnazjum zaprezentowało się w trzech piosenkach; ,,Warszawskie dzieci’’ i ,,Pałacyk Michla” w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką pani Doroty Chylak oraz ,,Nie gniewaj się na mnie, Polsko” w interpretacji Julii Cabańskiej, przygotowanej przez nauczyciela muzyki pana Pawła Jaworskiego.

Na całość koncertu składał się montaż słowno-muzyczny opracowany przez panią Jowitę Januchtę- Michalską, polonistkę Gimnazjum nr 144.

W utworach poetyckich zaprezentowali się: Daria Sochocka, Ludwika Białkowska, Paulina Celmerowska, Jakub Lisak i Krystian Gomoła.

tekst: Jowita Januchta-Michalska

27 kwietnia 2012 r. z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówek odbył się rajd „Lasek Bródnowski-edukacja w terenie”, w którym uczestniczyły czteroosobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszej dzielnicy. Patronat nad rajdem objął p. Sławomir Antonik-Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek. Celem rajdu było m.in.: propagowanie zdrowego stylu życia, doskonalenie umiejętności orientacji w terenie oraz kształtowanie postawy fair-play w rywalizacji. Każda drużyna mogła wykazać się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi przy wykonywaniu punktowanych zadań. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Gotowicka, Aleksandra Golińska, Paweł Lenart i Rafał Jakubiak zajęła 2 miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów biorących udział w rajdzie była p. Joanna Konieczka.
tekst: Iza Kaczyńska

Tradycją naszej szkoły stały się rajdy, rokrocznie organizowane i prowadzone przez panią Grażynę Sawicką, nauczycielkę geografii. Rajdy te służą integracji uczniów klas pierwszych. Stanowią też doskonałą okazję do poznania różnych ciekawostek przyrodniczych, geograficznych i historycznych związanych z Warszawą i jej najbliższymi okolicami. W poniedziałek 18 października klasy Ia, Ib, Id i If wyruszyły w trasę po Puszczy Kampinoskiej pod opieką swoich wychowawców. Kilkugodzinną wędrówkę rozpoczęły w Palmirach – miejscu, w którym w czasie II wojny światowej Niemcy rozstrzelali około 2 tysięcy polskich obywateli. Dalej przez Karczmisko uczniowie dotarli do wiatrołomów będących pozostałością po potężnym huraganie z 2004 roku. Kolejnym etapem marszu była mogiła powstańcza z 1863 roku. Po 12 kilometrach wszyscy w znakomitych humorach dotarli do Truskawia. Pani Grażyna, wykorzystując swoje magiczne zdolności, zapewniła świetną pogodę. Czekamy na kolejne wyprawy!

opracowała: Izabela Mochocka

img_6851 img_6852

zdjęcia: Ewa Tadrzak

W słoneczny piątek 9 października 2009 roku uczniowie naszego gimnazjum wyruszyli na rajd. W wyprawie wzięły udział klasy 1a, 1c, 1e oraz 1f wraz ze swoimi wychowawcami: p. Izą Mochocką, p. Hanną Kędzierską, p. Izą Kaczyńską i p. Grażyną Sawicką, która była naszym przewodnikiem. Na początku zwiedziliśmy cmentarz wojenny w Palmirach, na którym znajduje się m.in. grób lekkoatlety Janusza Kusocińskiego, wspaniałego sportowca i olimpijczyka, zamordowanego przez hitlerowców w 1940 roku. Następnie wędrowaliśmy wyznaczonym szlakiem, podziwiając piękne krajobrazy i leśne zakątki. Doszliśmy do mogiły, w której pochowano uczestników powstania styczniowego (1863r.). Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej, mijając po drodze bagna i grzęzawiska. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Truskawia, skąd autokarami wróciliśmy pod szkołę.

Jesienny rajd udał się znakomicie, pogoda nam sprzyjała, a humory dopisywały.

 

tekst i zdjęcia: Iza Kaczyńska 

W upalny poniedziałek 28 maja uczniowie klas Ib, Ie, Ig i II c wraz ze swoimi wychowawcami p. Kasią Grzymkowską, p. Izą Kaczyńską, p. Izą Mochocką i p. Maćkiem Dobaczewskim wyruszyli na rajd. Kierownikiem wyprawy była nauczycielka geografii p. Grażyna Sawicka. Na początku odwiedziliśmy cmentarz wojenny w Palmirach. Tu wśród wielu mogił znajduje się grób lekkoatlety Janusza Kusocińskiego, przedwojennego mistrza olimpijskiego, rozstrzelanego przez hitlerowców w 1940 roku. Następnie przemierzając malownicze zakątki puszczy dotarliśmy do mogiły powstańczej z 1863 r. Nie zważając na dokuczliwy upał i natrętne komary, maszerowaliśmy dalej rozmawiając wesoło, śpiewając i opowiadając dowcipy. Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach doszliśmy do mety. W Truskawiu czekały na nas klimatyzowane autokary, którymi wróciliśmy na Bródno. Po rajdzie pozostaną nasze wspomnienia i galeria zdjęć. 

 

zdjęcia do obejrzenia w galerii =>

III Jesienny Rajd do Puszczy Kampinoskiej   25.10.2007 r. Klasa Ia, Ic, Id, Ig z wychowawcami: Panią Dorotą Dąbrowską, Ewą Tadrzak, Krystyną Pawelec, Jagodą Pisarczyk udały się do Puszczy Kampinoskiej. W przepięknej jesiennej scenerii pokonywaliśmy szlakami wyznaczoną trasę Palmiry - Truskaw. Po drodze poznawaliśmy historię miejsc pamięci narodowej. Złożyliśmy hołd bohaterom walk. W czasie wędrówki w Zaborowie Wielkim Pani Grażyna Sawicka-przewodnik naszego rajdu, przygotowała zadania konkursowe w których odpowiadaliśmy na pytania z matematyki, geografii, biologii i j. niemieckiego. Największą punktację otrzymały klasy Ia i Ic. Nagrodami były oceny z przedmiotów.