-->

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2d Sebastian Walat został powołany do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w pływaniu.

Serdecznie mu gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

22154581 854220241407692 7619084924566775001 n

W dniach 3 – 5 marca odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów 14 letnich w Lublinie. Równolegle do tej imprezy w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów 15 letnich. Na obu ważnych imprezach zawodnicy Naszej szkoły spisali się świetnie. Zacznijmy od sukcesów zawodników z klasy 1d. Drużyna pojechała w składzie: Sebastian Zalewski, Sebastian Walat oraz Maurycy Niedużak. Sebek „Dzik” Zalewsk pozamiatał w stylu motylkowym. Na swoim koronnym dystansie 200m motylkowym Sebastian wywalczył sobie 5 miejsce. Na 100m motylkowym Sebek zajął 17 lokatę. 200m dowolnym poszło  mu równie dobrze ponieważ klasował się na 8 miejscu ze stratą zaledwie 2 sekund do brązowego medalisty. We wszystkich trzech konkurencjach poprawił on swoje rekordy życiowe. Sebastian Walat spisał się nie gorzej. Na 50m dowolnym zajął 21 miejsce a do wejścia do finału B zabrakł mu zaledwie czterech setnych sekundy. Na 200m dowolnym był 9 a na 100m dowolnym otarł się o medal, do trzeciego miejsca zabrakł mu zaledwie 35 setnych sekundy. Maurycy Niedużak mimo że nie miał żadnego finału i tak spisał się niesamowicie robiąc wielką progresję na wszystkich swoich startach.
Starsza część drużyny z 2g popłynęła tak samo dobrze jak ich młodsi koledzy. Mimo że nikt z tego rocznika nie zamknął się w pierwszej 20 to zawodnicy wielokrotnie się o nią ocierali. Amelii Wróblewskiej na dystansie 50m dowolnym zabrakło 40 setnych sekundy do wejścia w skład najlepszej 20 zawodników w Polsce. Marcie Podniesińskiej zabrakło tylko 30 setnych sekundy do zajęcia 20 lokaty w kraju. Te setne sekundy to pewnie paznokcie poobgryzane ze stresu przez zawodników :D. Niezapomnianych emocji dostarczył wyścig odwiecznych rywalek, Adrianny Kurzepy i Zofii Chomickiej, na dystansie 400m dowolnym  gdzie Zosia wyprzedziła Adę zaledwie o 1 setną sekundy. Świetnie spisał się również Paweł Pyczot, który genialnie popłynął 1500m dowolnym. Trzeba również dodać że płynął to pierwszy raz w życiu. Zawody podsumowujemy jako bardzo udane dla obu roczników. Ale nie zwalniamy tępa bo już 18 marca startujemy na Grand Prix Polski.
PS. Ciekawych zapraszam na stronę Megatiming.pl gdzie w zakładce zawody centralne można znaleźć transmisję z obu imprez ;)
Jak zwykle redagowała dla Państwa

Adrianna Kurzepa z 2g

Walat przy podium Madzia Klub kibica - rodzica Sebastian dzik Zalewsk siuda i kraul wojownik 1

Dnia 16.04.2016r odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie o puchar burmistrza miasta Pułtusk. Ekipa pływacka naszej szkoły w składzie Amelia Wróblewska, Zofia Chomicka, Adrianna Kurzepa, Marta Podniesińska, Paweł Pyczot i Dominik Molenda odniosła na tych zawodach duży sukces. Na dystansie 100 metrów kraulem Amelia Wróblewska wywalczyła 3 miejsce z rezultatem czasowym 1.06.04.  Trzeci najlepszy czas na 100 metrów stylem grzbietowym osiągnęła Adrianna Kurzepa z czasem 1.16.04. Na dystansie 50 metrów stylem motylkowym najlepszą zawodniczką okazała się Marta Podniesińska, konkurencję tą wygrała z czasem 33.59. Jeżeli chodzi o dystans 200 metrów zmiennym podium było całe zajęte przez nasze zawodniczki. Pierwsze miejsce miała Amelia Wróblewska z czasem 2.45.51. Zaraz za nią Marta  Podniesińska uzyskała rezultat czasowy 2.48.52. Trzecie miejsce wywalczyła Zofia Chomicka osiągając wynik 2.50.02. Kolejne trzecie miejsce, tym razem na 400 metrów kraulem wypływała sobie Adrianna Kurzepa z rezultatem 4.58.16. Sztafeta damska 4 x 50 metrów kraulem w składzie Włodarkiewicz, Kurzepa, Chomicka, Wróblewska zdobyła 2 miejsce z czasem 2.05.13. Jeśli chodzi o chłopaków najlepiej spisał się Dominik Molenda. Zdobył on dwa razy 3 miejsce, na dystansach 200 metrów zmiennym (2.30.02) i 400 merów kraulem (4.41.21)

Redagowała dla Państwa Adrianna Kurzepa Ig

puchar

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW CZTERNASTOLETNICH

W dniach 04.03.2016 - 06.03.2016 odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Na płycie i trybunie basenu Aquasfera w Olsztynie zebrało się 637 zawodników z 142 klubów. Zawody były dla młodzieży pierwszym krokiem na drodze dorosłego pływania.

basen

DZIEŃ PIERWSZY

Już pierwszego dnia posypały się rekordy życiowe, Dominik Molenda zajął 12 miejsce w Polsce z pięknym rekordem życiowym 2.18.50. na 200m stylem grzbietowym. Zaś Alicja Pakuła zdobyła 12 miejsce na 50m stylem dowolnym z czasem 27.99 oraz 15 na 200m stylem dowolnym z rezultatem 2.14.59.

dominik

DZIEŃ DRUGI

Gwiazdą kolejnego dnia był znowu Dominik Molenda. Tym razem zabłysnął na dystansie 50m stylem grzbietowym zajmując 12 miejsce w Polsce z wynikiem 29.48.

ala

DZIEŃ TRZECI

Ostatniego dnia zabłysnęła Alicja Pakuła zajmując 10 miejsce w Polsce na dystansie 100m dowolnym z rezultatem 1.01.48. Dominik Molenda też miał coś do dodania. Tym razem wywalczył 16 miejsce na 100m stylem grzbietowym z czasem 1.05.29.

trener

Zimowe mistrzostwa Polski w Olsztynie były czasem pełnym łez radości i smutku. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy dali z siebie sto procent. Impreza była naprawdę na wysokim poziomie. Większość zawodników klubu UKS Pirania Targówek z rocznika 2002 zrobiła rekordy życiowe. Ostatecznie klub zajął 55 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody były wspaniałym przeżyciem dla kibiców, trenerów i zawodników.