Paweł Kaliszewski jest uczniem naszej szkoły (klasa 2F o profilu lekkoatletycznym). Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat, a na pierwsze zajęcia zaprowadził go dziadek. Pierwsze szlify tenisowe zdobywał pod okiem trenera Pawła Grely, który uwierzył w Pawła talent i predyspozycje, jakie trzeba posiadać, aby uprawiać trudną dyscyplinę sportową, jaką jest tenis ziemny. Paweł obecnie jest zawodnikiem Klubu Tenisowego Legia Warszawa, a trenerem prowadzącym jest Dagmara Bednarczyk. Paweł zakończył rok 2015 na 5 miejscu w rankingu Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Młodzicy. W styczniu 2016 roku Paweł został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Tenisowego. Poniżej przedstawiamy osiągnięcia Pawła w latach 2011 – 2016.

Pawel 01Pawel 02

Grupa uczniów z klasy sportowej zrealizowała krótki film o fair play w sporcie

Dim lights

Dnia 17 stycznia 2015r na terenie Gimnazjum nr 144 odbył się ogólnoszkolny bieg na orientację. Udział w nim wzięło 18 uczniów. Zadaniem uczestników było docieranie do kolejnych miejsc w jak najkrótszym czasie. Po dotarciu do wyznaczonego punktu zawodnik znajdował tam informację, gdzie jest kolejny punkt. Punktów takich na trasie było 20. Uczniowie startowali indywidualnie w odstępach 30 sekundowych.

Najlepsi okazali się
Im Pieniężnik Ola klasa IIf
IIm Borowski Artur klasa Ig
IIIm Gaciąg Fabian klasa Id

Dnia 21.12.2015r . odbył się szkolny konkurs wiedzy o sporcie.

Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszego Gimnazjum z klas I – III.

Odpowiadali na pytania dotyczące wszystkich dyscyplin sportu.

Wygrywała osoba, która popełniła najmniej błędów.

Zwycięzcą okazał się uczeń klasy I F Jakub Sabadyn odpowiadając poprawnie na 12 pytań popełniając jeden błąd.

Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursy byli nauczyciele WF Tomasz Sikorski i Mariusz Łukaszewicz.

Otrzymaliśmy właśnie wyniki-podsumowanie XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży za miniony rok szkolny. Nasza szkoła zajęła 6 miejsce! Sklasyfikowano w sumie 105 gimnazjów z całej Warszawy. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich trenerom.

Nasz uczeń Krystian Kostrzanowski zajął pierwsze miejce w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w wadze 56 kg.

dyplom2